Egy honlap vagy webáruház elkészítésének most már szériatartozéka, hogy keresőbarát legyen. Innen pedig csak egy lépés és egy apró kis beállítás, hogy bekössük a webmester eszközöket új nevén a Search Console-t, amely a keresőoptimalizálás hasznos eszköze. Ebben a bejegyzésben az új Search Console szolgáltatásnak funkcióiról írunk.
A Search Console a Google szolgáltatása, amely segítségével megvizsgálhatjuk a honlapunk állapotát a Google szemszögéből és hasznos információkat kaphatunk.
A honlapunk teljesítményéről.
(!!talán a leghasznosabb funkció!!) Például, hogy melyik kulcsszavakra jelenik meg az oldal, melyekre kattintanak és milyen arányban. Egyes kulcsszavak milyen helyezést érnek el. Ezekből az adatokból következtethetni lehet, hogy hol érdemes javítani a honlapon és melyek lesznek a leghatékonyabb kulcsszavaink.
Megjelenítések
Minden keresés, amire a mi honlapunk megjelenik valahol a találati listában, legyen az akár a 100. hely és senki nem látja
Kattintások
Hányan kattintottak a találati listában megjelenő honlapunkra.
CTR
Átkattintási arány. Vagyis a megjelenítések és kattintások aránya. Minél jobb annál relevánsabb egy kulcsszóra a honlapod “hirdetése”.
Átlagos pozíció
A kulcsszavak helyezését mutatja a találati listában. Talán az egyik leghasznosabb információ, ha javítani akarod az oldalad látogatottságát.
A fenti adatokat még különböző beállításokkal módosíthatod, így akár megtudhatod azt is hogy melyik oldaladra, vagy melyik országból érkeznek az oldaladra a felhasználók.
Indexelési lefedettség
Ebben a ,menüpontban kapunk válaszokat azzal kapcsolatban, hogy a Google bot mennyi oldalt indexelt be és esetleg milyen hibákkal találkozott amiket érdemes kijavítani. Amire érdemes odafigyelni:
- ha kiugró értéket lát az indexelési hibáknál,
- ha visszaesést tapasztal az indexelt oldalak számában
- ha az oldalának jelentős része nincs indexelve
Mobilos használhatóság
A weboldal mobilos megjelenésével kapcsolatos hibákra hívja fel a figyelmet. Ezen a linken keresztül elérhető a Google Search Consol mobil teszt eszköze: mobil teszt
Webhely térkép
A webhely térkép segít a Google botnak feltérképezni a weboldalát. Nem csak az oldalakat lehet benne megadni, hanem fontos meta információkkal is ki lehet egészíteni. Például a tartalom létrehozásának dátumát, tartalom típusa, oldalak priorizálása, stb.
URL ellenőrzés
A weboldal vagy egy alodal ellenőrzésére jó, hogy megtalálható-e a Google keresőben.
A fenti rövid cikkből látszik, hogy egy nem bonyolult rendszerről van. Hasznos kis szolgáltatás, amely nagyban segíti a weboldal kezelők munkáját. Számunkra ezért is fontos hogy honlapkészítés és webáruház készítés szolgáltatásunk során beállítsuk a Search Console szolgáltatást.